School for witchcraft & wizard
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

School for witchcraft & wizard

School for witchcraft & wizard
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Магазинът за магически пръчки

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
BlackroseFromTheDarkness
Ученик от Пети курс
Ученик от Пети курс
BlackroseFromTheDarkness


Брой мнения : 28
Join date : 21.05.2009

Магазинът за магически пръчки Empty
ПисанеЗаглавие: Магазинът за магически пръчки   Магазинът за магически пръчки Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 3:10 am

Магазинът на господин Гордън беше най-старото помещение на цялата улица. Беше нещо като семейно съкровище и всеки син от този род умееше да прави много добри магически пръчки. Основателя се казвал Олив Гордън, а сегашния наследник е Франк Гордън. Точно той работи там и обслужва клиентите. Мъжът все още няма наследник, който да работи там. На външен вид изглежда на около 35-40 години, но работи от повече от сто години. Носят се всякакви легенди- че е свръхестествен, че изпозлва някаква отвара или пък, че някоя от неговите дъщери изпозлва многоликовата отвара, за да не загине магазинчето. Коя от тях е вярна сигурно никога няма да се разбере.
Помещението е не много голямо, пълно с рафтове, на които са поставени над хиляда кутийки с магически пръчки. Коя е за вас? Елате и вижте.


Пръчка от явор - 1 брой
Сърцевина- косъм от върколак
Добра е за силови магии
Цена:80 галеона

Пръчка от липа - Остават 4 броя
Сърцевина- звезден вълк
Добра за природни магии
Цена:100 галеона

Пръчка от дъб - 1 брой
Сърцевина- сърдечна нишка от дракон
Добра за огнени магии
Цена:100 галеона

Пръчка от бор - 3 броя
Сърцевина- косъм от косата на езерянин
Добра за водни магии
Цена:100 галеона

Пръчка от върба - 6 броя
Сърцевина: Косъм от вийла
Добра за метаморфозни магии (промяна на външния вид)
Цена: 120 галеона

Пръчка от орех - 2 броя
Сърцевина- косъм от лепрекон
Добра за илюзионни магии
Цена: 220 галеона

Пръчка от маслина - 4 броя
Сърцевина: Косъм от молив трансформиран в котка
Добра за трансфигурациоони магии
Цена: 120 галеона

Пръчка от череша - 1 брой
Сърцевина: Кожа от джобърнол.
Добра за експерименти.
Цена: 300 галеона

Пръчка от палма - 1 брой
Сърцевина: Пето от нанду.
Добра за нападателни магии.
Цена: 400 галеона

Скоро очаквайте и нови магически пръчки. Smile


Последната промяна е направена от BlackroseFromTheDarkness на Съб Май 23, 2009 3:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вивиан Денали
Директор
Директор
Вивиан Денали


Брой мнения : 404
Join date : 29.03.2009
Age : 27
Местожителство : Нека видим дали ще ме намериш, когато се слея със сенките... когато изчезна от погледа ти... и видиш гарван, който отлита в мрака на нощта... нека видим дали ще ме намериш...

Данни на героя
Име на персонажа: Вивиан Даркуиш
Раса: Демон,върколак,полубогиня.
Пост/курс: Директор,рък. на пети курс и учител по три милиона предмета.

Магазинът за магически пръчки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магазинът за магически пръчки   Магазинът за магически пръчки Icon_minitimeСъб Май 23, 2009 2:28 pm

Селена влезе в магазина.Тихата крачка на директорката не издаваше никакво напрежение,нищо освен тишината всъщност не беше напрягащо.
-Добър ден!-поздрави тя,гласът й беше мек и нежен.-Бих искала една пръчка с косъм от звезден вълк.
-Дължиет сто галеона.-каза продавача.
Момичето плати и излезе,а черното наметало се рзвяваше след нея...
Върнете се в началото Go down
https://amonnschool.bulgarianforum.net
Джейни^
Ученик от Пети курс
Ученик от Пети курс
Джейни^


Брой мнения : 74
Join date : 12.06.2009
Age : 28

Данни на героя
Име на персонажа: Джейн Морисън
Раса: Анонимен върколак
Пост/курс: 5 курс

Магазинът за магически пръчки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магазинът за магически пръчки   Магазинът за магически пръчки Icon_minitimeСъб Юни 13, 2009 9:57 pm

Магическа пръчка, магическа пръчка, магическа пръчка... Само тези две думи се въртяха в главата ми докато вървях по улицата. Единственото място, откъдето можех да си закупя такава пръчка, бе при г-н Гордън. Като малка, мама ми бе разказвала за този магазин. Учудих се, когато тя не пожела да дойде с мен.
Влизайки в магазина, потръпнах. Бях заобиколена от магически пръчки.
- Ъм... добър ден! Търся си магическа пръчка.- подех несигурно. Мъжът ме изгледа преценяващо.
- Значи си дошла на правилното място. Предполагам, имаш сили.- тихо ме попита той и отново ме изгледа.
- Да, метаморфаг съм. Също така чувам мислите на хората. Т-телепатия.- На последната дума заекнах, защото бях изключително притеснена. Господинът ме заобиколи и отиде до рафт зад мен. Дръпна дълга червена кутийка и ми я подаде.
- Това е пръчка от върба с косъм от вийла. Ще се преобразяваш по-лесно- каза ми той.- Дължиш ми 120 галеона.
Оставих парите на масата и взех кутийката. Едва ли не побягнях от магазина.
Върнете се в началото Go down
http://www.ayleenschool.forumocean.com
Sponsored content





Магазинът за магически пръчки Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Магазинът за магически пръчки   Магазинът за магически пръчки Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Магазинът за магически пръчки
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
School for witchcraft & wizard :: Извън училището :: Главната улица-
Идете на: